Ekibimiz


Erman ÜNAL

Managing Partner

1980 yılında Adana’da doğmuş. En sevdiği oyuncağı Optimus Prime olan Erman, küçükken Matematikçi olmak istiyormuş. Matematikçi olmaktan çabuk vazgeçen Erman, şimdi Ad Venture gemisinin kaptanlığını yapıyor. Yine küçükken hayatta sihirli şeyler de olabileceğine inanıyor, dünya yansa kurtaracağı tek eşya olarak smartphone’unu görüyormuş. Eğer bir gün “whatsapp” kelimesi tedavülden kaldırılsa insanlarla olan tüm iletişimi bitebilirmiş. Ve Yalın’ın “Keyfi Yolunda Aşkı Sonunda” şarkı sözlerini “msne giriyorsan, msnden çıkmıyorsan, sen başkasın” olarak biliyormuş. (Bunun için kendisini tebrik ediyoruz. Bir şarkı ancak bu kadar yanlış anlaşılabilir.)

Serra DEMİRCİ

Head of Publishers Team

1991 yılında Beyoğlu’nda doğmuş. En sevdiği oyuncağı kamyonu olan Serra, bir o kadar oynadığı şeylerle zıt bir şekilde, Peri olmak istiyormuş. Gelmeyen Peter Pan’den ümidini kesen Serra bu yüzden Marmara Üniversitesi Gazetecilik Bölümü’nden mezun olmuş. Her ne kadar içinde uhde kalsa da o şimdi Ad Venture yayıncı ekibinin baş periliğini yapıyor. Portmanto’nun doğrusunun uzun yıllar fortmanto olduğunu zanneden ve doğrusunu Teoman’ın Gönülçelen şarkısı ile öğrenen Serra, dünya yansa kurtaracağı tek eşya olarak baş havlusunu görüyormuş (Sanıyoruz ki Otostopçunun Galaksi Rehber’inden etkilenmiş). Serra’nın en çok kullandığı kelime ise “aynen” miş. Yani eğer bir gün “aynen” kelimesi tedavülden kaldırılsa muhabbetleri hep bir yerde havada kalacağı için ortamdan hızlıca uzaklaşmak zorunda kalabilirmiş. Ve Mustafa Sandal’ın “Aya Benzer” şarkı sözlerini “Aya benzer yüreğim, e doğal olarak tatildeyim” olarak biliyormuş. (Bu da hayali olsa gerek)

Birtan GÜREYİP

Head of Global Team

1981 yılında Kadıköy’de doğmuş. En sevdiği oyuncağı Voltron (5 Aslanlı) olan Birtan, küçükken Ninja olmak istiyormuş. (Süper kahramanlara bir hayli düşkün) Bu yüzden küçükken süper kahramanların gerçek olduğuna inanıyormuş, kendisi şu anda sevgili eşinin olduğu gibi, Ad Venture’ın da global reklamverenlerin kahramanı. Dünya yansa kurtaracağı tek eşya olarak İsviçre çakısını görüyormuş. Birtan’ın en çok kullandığı kelime ise “3G” Eğer bir gün “3G” kelimesi tedavülden kaldırılsa insanlarla olan tüm iletişimi bitebilirmiş. (Yani en azından işini yapamaz diyelim). Ve şarkı sözü kısmına gelirsek; gönül isterdi ki Birtan’ın da yanlış bildiği şarkı sözü olsun ama kendisi sözsüz müzikler dinlemeyi tercih ediyor.

Emrah ULUIRMAK

Head of Mobwave

1987 yılında İstanbul’da doğmuş. En sevdiği oyuncağı Darth Maul olan Emrah, küçükken Grafiker olmak istiyormuş. Yine küçükken trafik canavarının gerçek olduğunu zanneden Emrah, dünya yansa kurtaracağı tek eşya olarak Playstation & LED TV’sini görüyormuş. (her ne kadar tek eşya desek de TV’siz Playstation’ını ne yapacak diyerek LED TV’ye izin veriyoruz.) Playstation’ında Worms oynayarak Master of Stragety ünvanı alan Emrah, Ad Venture’da proje yönetiyor. Emrah’ın en çok kullandığı kelime “yaparız”. Hiçbir dediğimize hayır demeyen Emrah’ın insanlar ile olan tüm iletişiminin devam etmesi “yaparız” kelimesinin tedavülden kaldırılmamasına bağlı. Ve Emrah Şebnem Ferah’ın “Çakıl Taşları” şarkı sözlerini “Benim çatık kaşlarım var” olarak biliyormuş.

Elif YARDIM

Accounting Specialist

1989 yılında Van’da doğmuş. En sevdiği oyuncağı Lahana Bebek olan Elif, küçükken oyuncu olmak istiyormuş. Küçükken Van gölünü deniz zanneden Elif, dünya yansa kurtaracağı tek eşya olarak Küçük Prens kitabını görüyormuş. Boa yılanının içindeki fili görebilen Elif, İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi’nden mezun olduktan sonra Ad Venture’da faturaların içerisinde kendi gezegenini yaratıyor. Elif’in en çok kullandığı kelime “napıyorsun”muş. Yani eğer bir gün napıyorsun” kelimesi tedavülden kaldırılsa insanlarla olan tüm iletişimi bitebilirmiş. (bunun için onu kim suçlayabilir :) Ve İbrahim Tatlıses’in “Fırat Türküsü”nün sözlerini “şoför atın suyu akar derindir” olarak biliyormuş.

Kaan KAYADELEN

Adon Programmatic Manager

1992 yılında Mersin’de doğmuş. En sevdiği oyuncağı lego olan Kaan, inşaat mühendisi olmak yerine küçükken X-men ekibine katılmayı istiyormuş. Yine X-Men gibi uluslararası olmak isteyen Kaan, Bilgi Üniversitesi Uluslararası Ticaret ve İşletmecilik’ten mezun olduktan sonra Ad Venture ekibine global yayıncılar sorumlusu olarak katılmış. Küçükken Vicky the Viking'teki baş karakterin kız olduğuna gönülden inanan Kaan, (gerçeği öğrenince nasıl bir yıkıma uğradığından burada söz etmeyeceğiz) , dünya yansa kurtaracağı tek eşya olarak telefonunu görüyormuş (Bize şarj aletini unutma demek düşer burada). Kaan’ın en çok kullandığı kelime “bakarız” mış. Yani eğer bir gün “bakarız” kelimesi tedavülden kaldırılsa insanlarla olan tüm iletişimi bitebilirmiş. Ve İzel’in “Geceler Kara” şarkı sözlerini “aşklara inana nına” olarak biliyormuş.

Mehmet EMEK

Software Developer

1991 yılında İstanbul’da doğmuş. En sevdiği oyuncağı Micro Genius - Atari olan Mehmet, Goal 3 isimli oyunu çılgıncasına oynar ve sürekli muz gol atmaya çalışırmış. (Biraz daha oynasaydım Japonya’yı sökmeme 5 kalmıştı diyor. Kendisine gönülden inanıyoruz tabi.) Küçükken çok fazla sinirlendiğinde kendisini sıkıp suratını kızarttıktan sonra gözlerinden ateş çıkarabileceğine inanan Mehmet, yine küçükken çılgın bilim adamı olmak ve sürekli deneyler yapmak istiyormuş. (Sanırım hiçbirimiz bu duruma şaşırmadık.) Tüm bunlara rağmen Yıldız Teknik Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı Bölümü’nden mezun olan Mehmet, Dünya yansa kurtaracağı tek eşyası olarak Macbook Pro’sunu görüyormuş. Mehmet’in en çok kullandığı cümle ise “içmeye gidelim mi”ymiş. Yani eğer bir gün “içmeye gidelim mi” cümlesi tedavülden kaldırılsa insanlarla olan iletişime nasıl başlayacağı konusunda endişelenirmiş. Ve Mirkelam’ın “Unutulmaz” şarkısının sözlerini “Ulan! Kulakların çınlasın” olarak biliyormuş. (Ne kadar duygusal bir insan olduğuna vurgu yapmaya gerek duymuyoruz.)